Focení miminek

Příchod miminka na svět je ten nejkrásnější okamžik pro celou rodinu. Je to nádherné období, kdy je miminko malinké, roztomilé a jedinečné. Miminko má po narození specifické rysy, které se velmi rychle vytratí. Za pár měsíců už si těžko vybavíte, jaké bylo miminko, když mu byl týden. Čas plyne rychleji a vy za rok zjistíte, že to uteklo jako voda. Nepropásněte tyto krásné novorozenecké chvíle a přijdte ke mně na focení miminek do příjemného prostředí ateliéru. Věřte, že fotografie budou Vás nádhernou vzpomínkou na celý život.

 

Kdy dorazit na focení?

Ideální doba na fotografování miminek je od 5dní do 14 dnů od narození miminka. Čím dříve, tím lépe. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat a polohovat, aniž by se vzbudila nebo se narušil jejich klidný spánek. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byly v bříšku. Samozřejmě se dají fotografovat i starší miminka do 1 měsíce, ale u těch se může stát, že miminko spát nebude a bude koukat kolem sebe, jelikož je to nové prostředí, které nezná a je zvědavé. Každé miminko je ale individuální a já se snažím co nejvíc přizpůsobit potřebám miminka.

 

Jak focení miminek probíhá a na co se připravit?

Celé fotografování se přizpůsobuje potřebám miminka, délka focení je 2-3 hodiny. Během fotografování se počítá s krmením a přebalováním. Nemusíte mít obavy. V našem ateliéru máte soukromí a můžete miminko v klidu nakojit či přebalit. Pokud dorazíte do ateliéru a miminko bude spinkat, zkusíme ho opatrně přenést a začneme fotografovat. Pokud ne, tak miminko nejdřív nakrmíte a poté ho zkusíme uspat. Miminka se fotí převážně spící, ale pokud se nebude dařit miminko uspat, tak se ničeho nebojte, i tak se dají nafotit krásné fotky s otevřenýma očičkama, jen to vyžaduje větší spolupráci rodičů. Občas se může stát, že je miminko hodně pláčou nebo ho bolí bříško, nebojte se, i s takovýma problémy si umím poradit. Samozřejmě bezpečnost miminka je vždy prioritou.

 

Co si vzít s sebou na focení novorozence?

Určitě vezměte dostatek plen, může se stát, že se miminko během focení počůrá a pokaká víckrát a bude potřeba ho přebalit. Dále věci na přebalování a další nezbytné věci ke krmení a potřebám miminka. Dudlík, případně borovou vodu na ospalky a menší dečku, kterou budeme miminko přikrývat. Pokud máte nějaké vlastní doplňky pro miminko, vezměte je sebou a na místě se domluvíme a zkusíme je zakomponovat do scény. Během focení je možné vyfotiti miminko se sourozencem a téměř vždy fotím miminko s maminkou a tatínkem. Myslím, že každá maminka chce mít fotku se svým miminkem. Pro společné fotografování doporučuji světlé jednobarevné oblečení bez výrazných vzoru a nápisů. Pokud budete chtít vzít sebou na focení sourozence, je vhodné vzít také jednobarevné a světlé oblečení případně u holčiček šatičky. Veškeré rekvizity jako jsou oblečky, kožešiny, košíky, čelenky čepičky a další mám v ateliéru.

 

Termín je vhodné si rezervovat ještě před porodem klidně s dostatečným předstihem. Napiště mi předtermín porodu já Vám dám předběžný termín a finální termín doladíme podle Vašeho porodu. Focení miminek je také možné zakoupit jako dárkový poukaz. V případě, že nestihnete novorozenecké focení je možné nechat miminko vyfotografovat poté co samo začne držet hlavičku a ideálně i sedět.

 

Focení miminek
5 (100%) 11 hlasů

Kontakt

fotografka Lucie Šimonovská

tel: +420 722 956 716
lucie.simonovska@gmail.com

Fotografické studio

Mikulova 1572/13, Praha-Chodov


Pondělí - Neděle | dle domluvy

 

Neváhejte se objednat přes kontaktní
formulář nebo mi zavolat. Doporučuji
objednat se s předstihem v době těhotenství.
Budu se na Vás těšit.
Newborn 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ráda Vám napíši bližší informaceNapište mi zprávu

Odeslat

Mikulova 1572/13, Praha-Chodov

tel: +420 722 956 716

lucie.simonovska@gmail.com